faszerowane pomidory

Faszerowane pomidory – smaczny sposób na zdrowie

Mam dla Ciebie zagadkę – co to jest: czerwone, mniejsze niż na bułka i ma wiele korzyści zdrowotnych dla całej rodziny? Oczywiście, że pomidor! Jesteś zaskoczony? Coś tak małego, smacznego i wszechstronnego jak pomidor może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i dbać o zdrowie serca. Co ciekawe, wbrew powszechnemu przekonaniu pomidory według słownika, są owocami, a nie warzywami – ponieważ zawierają nasiona.
Pomidory mają w sobie ogrom zalet, oprócz powyższych wspierają system immunologiczny są skuteczne w zwalczania nowotworów. Może się pojawić pytanie, z jakiego powodu taki mały smaczny pomidorek może zapobiegać lub leczyć wszystkie te dolegliwości. Powodem tego jest fakt, że pomidor składa się głównie z wody, a jego składniki odżywcze obejmują witaminę A i C, oraz nieco innych witamin, takich jak beta karoten oraz małą ilość żelaza i innych minerałów. Podobnie jak wszystkie owoce i warzywa, pomidor zawiera niewielką ilość tłuszczu, ale bez cholesterolu. Jeszcze lepsze jest to, że mamy mnóstwo różnych rodzajów pomidorów do wyboru, a każde z nich można przyrządzać na tysiące sposobów – dzięki czemu nigdy się nie znudzą.
Jednym z najpopularniejszych dań z tym owocem w roli głównej są faszerowane pomidory. Smakują pysznie, a są bardzo łatwe do przygotowania. Przyjrzymy się zatem temu w połączeniu z jakimi składnikami tworzą najlepszą kompozycję.

  • Jajka
  • Mięso mielone
  • Pieczywo
  • Czosnek
  • Papryka
  • Ser
  • Zioła

Tak naprawdę możesz dać się ponieść wyobraźni przygotowując faszerowane pomidory. Co ważne, jest to danie bardzo zdrowe – ponieważ przygotowuje się je w głównej mierze w piekarniku – czyli bez tłuszczu. Można je podawać na zimno bądź na ciepło, co również stanowi wygodne rozwiązanie.
Jeśli nie wiesz co podać na karnawałowe przyjęcie, z takimi faszerowanymi pomidorami na pewno się nie pomylisz! Możesz je przygotować już wcześniej – podać jako ciepłą lub zimną przekąskę, wedle uznania. Goście na pewno będą zachwyceni, a Ty będziesz dumna, że dajesz im zdrowe i pyszne jedzenie.

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *