Jeśli nie wiesz jak udekorować swoje dania – oto książka dla Ciebie

Recenzja książki Cary Hobday i Jo Denbury “Sekrety dekorowania potraw”- Profesjonalne Techniki Stylizacji Wydawnictwo MUZA SA.
Zawsze fascynuje mnie widok smakowitych potraw, na które ma się od razu ochotę i nieodpartą chętkę na skonsumowanie. Chłonę, jak gąbka nowe smaki i jestem szczęśliwa, kiedy mogę spróbować czegoś nowego. Sama eksperymentuję w kuchni i przyrządzam różne potrawy. Smakuję i próbuję je udoskonalać.
Dużą wagę przywiązuję do tego, aby moje potrawy wyglądały zjawiskowo. Dlatego każdy mój talerz jest pięknie udekorowany. Zaczęłam szukać książki, która dałaby mi nowe pomysły na dekorowanie moich potraw i znalazłam wspaniałą pozycję „Sekrety Dekorowania Potraw” .Wiedziałam, że muszę ją mieć i nie pomyliłam się – okazuje się rewelacyjna. Uczy i daje inspiracje.
Książka podzielona jest na działy, w których bardzo przystępnie omawiane są poszczególne zagadnienia. Przygotowuje nas krok po kroku do dekorowania. Pierwszy dział mówi o zasadach prezentacji potraw, wyborze naczyń, przyborów i gadżetów, nakryciu stołu, doborze składników. Czytamy również o wspaniałych technikach dekorowania. Bardzo interesujące są tzw. przydatne informacje z wykazem np. jadalnych kwiatów, tych pikantnych i słodkich oraz jadalnych pędów i liści.
Wszystkie potrawy wspaniale się prezentują, a to dzięki zdjęciom BobaWhite, który zaskakuje nas swoją profesjonalnością. Zdjęcia pokazują nam poszczególne etapy przygotowania potrawy. Szczególnie przydatne są fotografie ukazujące przygotowanie do dekoracji i wreszcie samo dekorowanie.
20140929-084412-IMG_4312
Książka jest wspaniała, bardzo przydatna i pouczająca. Sam wygląd pozycji zachęca do zwrócenia na nią uwagę. Potem już sama “przykleja” nam się do ręki. Bardzo często szukam w niej inspiracji i bez problemu je znajduje. Pomaga mi się rozwijać pod względem kulinarnym i estetycznym.
Serdecznie i z całą odpowiedzialnością polecam Państwu tą profesjonalną książkę. Waszych potraw nie powstydzi się ekskluzywna restauracja – zapewniam!

Książkę możesz zakupić w księgarni Matras.

Kliknij i zakup książkę dla siebie lub na prezent!

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *