Paznokcie - zadbaj o ich wygląd i swoje zdrowie!

Paznokcie – zadbaj o wygląd i zdrowie!

Nasze ciało – nasz skarb

Jesteśmy tym co jemy, to powiedzenie sprawdza się w stu procentach. Nasz organizm jest skarbnicą różnych pierwiastków i minerałów, musimy je dostarczać codziennie i systematycznie. A co się stanie gdy w tym skarbcu zabraknie jakiegoś składnika?

Organizm wysyła sygnał

Jeśli chodzi o niedobór makro i mikroelementów, nasz organizm zawsze daje nam do zrozumienia, że coś tu nie gra. Co należy robić? Należy bardzo dokładnie obserwować swoje ciało, szczególnie przyjrzeć się paznokciom. Płytki naszych paznokci są jak papierek lakmusowy, po ich wyglądzie jesteśmy w stanie ocenić czego nasz organizm potrzebuję.

Co z tymi paznokciami?

Paznokcie chorują, wyglądają inaczej niż zwykle i  mamy z nimi problemy. Szukamy pomocy u lekarza, kosmetyczki i wśród znajomych. Nie zdajemy sobie sprawy. że przyczyną naszych dolegliwości są niedobory minerałów.

Co “mówią” paznokcie?

Białe plamki na płytce paznokcia – to pęcherzyki powietrza, są one wynikiem niedoboru cynku i selenu (pierwiastka życia) w naszym organizmie. Wzbogaćmy więc nasze menu w te składniki. Jedzmy jaja, wątróbkę, podroby drobiowe, fasolę, pestki z dyni, nasiona roślin strączkowych.
Łamiące się paznokcie -informują nas o braku magnezu w naszym ustroju, dostarczmy go spożywając: orzechy i nasiona, ryby, soje, banany, gorzką czekoladę.
Paznokcie kruszą się i łamią – kiedy mamy niedobory żelaza, czujemy cię nie komfortowo. Należy zwrócić uwagę na produkty, które zawierają ten pierwiastek, a wiec na tymianek, pestki dyni, wątrobę, suszone morele, szpinak.
Pamiętajmy, że jest prosty sposób do ustalenia poziomu minerałów w organizmie, służą do tego odpowiednie testy krwi oraz badanie struktury włosa.

Nasze zdrowie na naszym talerzu

Dbajmy o to, aby nasz jadłospis był urozmaicony, jedzmy dużo warzyw i owoców, chrupmy orzechy i różne nasiona, pochłaniajmy sałatki owocowe i warzywne. Bacznie obserwujmy swój organizm, a on sam da nam znać czego mu potrzeba. Przygotowujmy posiłki mając na uwadze powiedzenie – jesteśmy tym co jemy. Nie zapominajmy o Tablicy Mendelejewa.

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *