Recenzja książki Zimny Bufet

Recenzja książki „Zimny bufet” napisana przez Dagmara von Crammena przełożona z niemieckiego przez Monikę Kilis, wydawnictwo Klub dla ciebie, Warszawa 2006.

Często zastanawiamy się jak przyjąć naszych gości, podać coś na zimno, czy na ciepło? Zimne zakąski kojarzą nam się z menu niekompletnym, odnosimy wrażenie, że nasi znajomi nie będą zadowoleni z przyjęcia, opuszczą nas głodni i rozczarowani. Ta sytuacja nigdy nie będzie mieć miejsca, kiedy zapoznamy się ze wspaniałą pozycją „Zimny bufet”.

Ogólna charakterystyka książki 

Pozycja zawiera ponad 100 przepisów na zimne zakąski. Znajdziemy w niej przepisy nie tylko na cztery pory roku, ale także na święta i różne uroczystości. Autor przedstawia propozycje przyjęć: party koktajlowe, kinderbal, party na słodko, menu: wielkanocne, wegetariańskie, zimowe, letnie, na szczególne okazje i wiele innych.
Przeglądając pozycję jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jej treścią. Uczymy się organizacji przyjęć, podstaw udanego przyjęcia, a także dostajemy gotową listę czynności, które należy wykonać przed przyjęciem. Zapoznajemy się również z przygotowaniem koktajli i aperitifów dla naszych gości.
Możemy skorzystać z proponowanych dekoracji stołu o ciekawych nazwach, aby wyglądał zjawiskowo. Oto niektóre z nich: kuleczki z konfetti, świeczniki lodowe, kolorowe ptaki, świece z lawy,  etażerka.
Propozycje kulinarne rozdzielone są na przyjęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, czyli dla każdego coś dobrego.

Przepisy i ich wykonanie

Przepisów mamy do „wyboru i koloru”. Możemy w nich przebierać i wybrać to, co nas zaciekawiło i zafascynowało. Potrawy są łatwe do wykonania, często zdarza się, że możemy przygotować wspaniałą przekąskę, tylko z produktów, które mamy aktualnie w lodówce i warzywniku.  Jeśli chodzi o przyjęcia, to książka prowadzi nas, krok po kroku, do osiągnięcia kulinarnego sukcesu.
 
20150116-094800-IMG_5259

Oprawa graficzna 

Książka jest wzbogacona profesjonalnie wykonanymi zdjęciami, które w pełni oddają wygląd potraw. Jesteśmy tego pewni porównując przez nas przygotowane danie z fotografią w książce, wyglądają identycznie. Jeśli do tego dodamy proponowaną przez autora dekorację, to duma nas rozpiera. Również nasze dzieci cieszą swoje oczy czymś niezwykłym i jedzą z uwielbieniem.

Moja ocena pozycji

Myślę, że wystarczająco pozytywnie przedstawiłam i poleciłam tą pozycję. Gorąco zachęcam do jej zakupu nie pożałujecie wydanych na nią pieniędzy, bo efekt będzie gwarantowany zapewniam.
Odtąd będziemy wiedzieli, jak urządzić przyjęcie i sprawić, aby nasi znajomi byli mile zaskoczeni i zadowoleni. A jak wtedy czuje się gospodyni przyjęcia? ŚWIETNIE!!!

Gorąco Polecam!

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *