4 sposoby na owoce – wybierz najlepszy dla siebie!

3/4 Polaków przyznaje się do jedzenia niezdrowych przekąsek. Podobny odsetek osób pragnie zmienić swój styl życia na zdrowszy. Świetną alternatywą dla batonów czy chipsów okazują się owoce – wbrew pozorom przyrządzone z nich przekąski mogą być nie tylko lekkie, lecz także sycące, łatwo dostępne i… pyszne! Zmień dietę na zdrowszą – co Ci szkodzi?
 

1. Szybka sałatka owocowa

Masz ochotę na coś, co szybko zaspokoi głód, a jednocześnie nie spowoduje nieprzyjemnego uczucia ciężkości? Sałatka owocowa będzie idealnym rozwiązaniem. Możemy przygotować ją w domu, zapakować w praktyczny pojemniczek i zabrać ze sobą do pracy czy na spacer. Wykorzystajmy do jej przygotowania swoje ulubione owoce – możemy skorzystać też z tych, które akurat mamy pod ręką. Pyszna sałatka z dodatkiem miodu czy orzechów to najlepszy dowód na to, że zdrowe przekąski wcale nie muszą być niesmaczne!
 

2. Funkcjonalny koktajl

Soki owocowe sprawdzają się świetnie do śniadania czy popicia posiłku. Jednak jako samodzielna przekąska mogą nie wystarczyć, aby zlikwidować uczucie głodu. Zazwyczaj robiąc sobie przerwę w pracy sięgasz po batona albo deser mleczny? Pamiętaj, że takie produkty tylko pozornie dostarczają nam energii – zawierają one głównie puste kalorie, a jednocześnie wyrabiają w nas niezdrowe przyzwyczajenia. Zamiast tego lepiej sięgnąć po gęsty, zawierający kawałki owoców koktajl owocowy, jak np. innowacyjny Tymbark Fruktajl, którego lekkie i wygodne opakowanie sprawia, że zawsze możemy mieć go przy sobie oraz pić bezpośrednio z butelki. Smak jabłko-śliwka z ziarnami zbóż  to źródło błonnika, skutecznie regulującego procesy trawienne, odpowiadającego za uczucie sytości oraz wspomagającego pozbywanie się toksyn z organizmu.
 

3. Lekka galaretka

Delikatna, pełna owoców galaretka to świetny pomysł na praktyczną przekąskę. Możemy połączyć ją z naszymi ulubionymi owocami – im więcej ich dodamy, tym lepiej! Do tego jest ona niezwykle łatwa do spożycia, a także przetransportowania np. do pracy. Wystarczy wlać niezastygniętą jeszcze galaretkę do pojemnika lub kubeczka po jogurcie i zabrać ze sobą do torebki.
 

4. Dla zwolenników prostoty

Jeśli nie lubisz tracić czasu na przygotowywanie przekąsek, skorzystaj z jednej z największych zalet owoców – z tego, że możesz je po prostu wziąć do ręki i zjeść ze smakiem. Zamieniając słodycze czy jedzenie typu fast-food na taką owocową, naturalną dietę, możemy naprawdę wiele zyskać. Zaczynając od zdrowia, a kończąc na atrakcyjnej sylwetce czy pięknej cerze i włosach, które zawdzięczać będziemy odpowiedniej ilości witamin, a także mikro i makroelementów. Czeka nas prawdziwa metamorfoza!
 
„Zdrowe odżywianie” – brzmi to dla Ciebie jak zadanie nie do wykonania? Zmiana przekąski na zdrowszą to pierwszy krok do wprowadzenia w życie zbilansowanej diety. Zacznijmy od wszechstronnych i pysznych owoców.

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *